11. visuaalteatrifestivali NuQ Treff külastas ligi 4000 inimest | NUKU
Tagasi

11. visuaalteatrifestivali NuQ Treff külastas ligi 4000 inimest

jaga
06. Juuni 2017 | 16:12

Äsja lõppenud visuaalteatrifestivali NuQ Treff külastas üle 4000 inimese.

Festivali kunstilise juhi Vahur Kelleri sõnul õnnestus festival suurepäraselt. „Saalid olid publikut täis ja etendused võeti ovatsioonidega vastu. Rõõm oli näha meid külastamas ka teiste tipptasemel festivalide kuraatoreid mitmetest suurlinnadest. Esinejate ja publiku emotsioonid annavad tohutult jõudu ja energiat edasi minna,“ kirjeldas Keller. Järgmine festival NuQ Treff toimub 24.–27. maini aastal 2019.

Nelja päeva jooksul andsid 21 teatrikompaniid, -truppi ja etendajat viies Tallinna etenduspaigas kokku 50 etendust. Lisaks toimusid vestlused artistidega, meistriklassid professionaalidele ning etendusjärgsed töötoad publikule. Festivali meeleolukad klubiõhtud olid tulvil arutelusid, vaidlusi ja kommentaare laval ja lava taga olnud loojate, teatrikülastajate ja eesti teatriprofessionaalide ning -uurijate vahel.

Festivali esimesel õhtul suures Ferdinandi saalis etendunud norra-prantsuse lavastus „Tuhk” puudutas paljusid. 23-aastase Heleni jaoks oli tegemist millegi täiesti teistsugusega, kui ta Eestis on harjunud nägema. „Väga detailne käsitöö nukkude puhul ja süvendatud, mitmekihiline, igati nauditav suurepärane teatrielamus,” sõnas festivalikülastaja Helen.

Positiivselt oli üllatunud ka Karl, kes vaatas koos pojaga sloveenide lastelavastust „Väike sinine ja väike kollane”: „Ei oleks isegi arvanud, et kaon niimoodi lasteetendusse ära, aga mingi hetk olin mina vist rohkem sees kui poiss!”.

Festivali korraldas NUKU teater heade toetajate ja partnerite toel: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Prantsuse Instituut, Austria Suursaatkond Tallinnas, St Olav Hotell, Go Hotel Šnelli, Von Krahl, Kanuti Gildi SAAL, KUMU, Sõltumatu Tantsu Lava, Karja Kelder ja Tallink.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand [at] nuku.ee

Veel uudiseid