Mälumängud NUKU teatris | NUKU

Mälumängud NUKU teatris

Teatrimälumäng gümnaasiumile

2019. aasta talvel toimub ​Eesti Draamateatri, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös teatrimälumäng Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Mäng keskendub A. H. Tammsaare teoste lavaversioonidele, lisaks ka eesti teatri ajalugu ning 2019. aasta teatrijuubilarid ja korraldavate asutuste tegevus.  Lisaks klassikalistele küsimustele oli mängus ka loomingulisi ülesandeid ja kodus ettevalmistust nõudvaid ülesandeid. Esimene eelvoor toimub 21. jaanuaril, teine eelvoor 11. veebruaril ning finaal, kuhu pääseb 6 parimat, toimub 11. märtsil. Mängude algusaeg kl 15.00, kestus ca 1,5 tundi. Registreerumine avatud siin.  Lisainfo leiab siit.

2017. aasta sügisel toimus esimene gümnasistide mälumäng Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Mälumängu keskne teos oli Kitzbergi "Libahunt" ja selle lavaversioonid, lisaks ka eesti teatri ajalugu, 2017. aasta tähtpäevalised (K. Kreismann, M. Mikiver, K. Raid, A. Üksküla, L. Tormis, S. Laidla, A. Kobin), Eesti Draamateater, NUKU ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi tegevus. Lisaks klassikalistele küsimustele oli mängus ka loomingulisi ülesandeid ja kodus ettevalmistust nõudvaid ülesandeid. Sarja võitis Tallinna 32. Keskkooli võistkond. Napilt jäi teiseks Tallinna Prantsuse Lütseumi ja kolmandaks Vanalinna Hariduskolleegiumi võistkond. 

Mälumängusari Mälupulss

NUKU teatri mälumängusarja kolmas hooaeg algas 18. septembril. 

Mänguvoorud toimuvad Hendriku kohvikus (Lai 1/Nunne 4) algusega kl 19 kord kuus teisipäeviti.
18. september kell 19
23. oktoober kell 19
27. november kell 19
29. jaanuaril, 26. veebruar ja 26. märts, lisaks ka aprillis ja mais kell 19 (täpsed kuupäevad selgumisel).

Igas voorus on 6 teemablokki, igas blokis 5 küsimust. Kolm teemablokki on igas voorus samad: Käsi pulsil, NUKU sünnipäevalaste küsimused (st küsimusi esitavad sel kuul sünnipäeva tähistavad inimesed) ja Teater.
Küsimused on peamiselt humanitaarvallast ning aktuaalsetel teemadel. Järgitakse klassikalise mälumängu reegleid. Võistkond kogub punkte igas voorus ning hooaja suurima punktisumma saanud võistkond on sarja 3. hooaja üldvõitja.

Sarja esimene hooaeg toimus NUKU teatri 65. hooaja puhul 2017. a veebruarist maini, esikoha sai võistkond Roosileht & Ko. Teise hooaja parimaks võistkonnaks sai Vanamehed viiendalt.
Mälumängu eestvedajad on NUKU näitleja ning mälumängur Mihkel Tikerpalu ja NUKU kommunikatsioonijuht ning mälumänguhuviline Hannele Känd. 

Kirjanduslik mälumäng põhikoolile

2018. aasta sügisel toimub viies Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside õpilastele mõeldud kirjanduslik mälumäng. Keskendume kolmele suurele muinasjuttude kogujale ja kirjutajale: C. Perrault, H. Chr. Andersen ja F. R. Kreutzwald. Registreerumine on lõppenud, mängu võitis  Vanalinna Hariduskolleegium.

Küsimusi koostasid Eesti Lastekirjanduse Keskuse, NUKU ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad ning Pärnus üle 12 aasta sarnaseid mälumänge korraldanud Jaak Känd.  Varem on aset leidnud järgmised kirjanduslikud mälumängud: Lindgreni-, Durreli- ja Seiklusmäng ning Maagiamäng. Sarja korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum. Sarja eesmärk on tõsta noorte lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada noortes mõtlemisoskust ja loomingulisust. 

Küsimused kõikide sarjade kohta:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509