Mälumängud NUKU teatris | NUKU

Mälumängud NUKU teatris

Mälumängusari Mälupulss

NUKU teatri mälumängusari alustab teist hooaega 2018. aasta 23. jaanuaril. Oodatud on osalema 1-4 liikmelised võistkonnad, eelregistreerimine aadressil hannele.kand [at] nuku.ee või Facebooki sündmuse lehel. Kohti jagub 18 kärmemale võistkonnale.

Mänguvoorud toimuvad Hendriku kohvikus (Lai 1/Nunne 4) algusega kl 19 23. jaanuaril, 20. veebruaril, 29. märtsil, 17. aprillil, finaalmäng toimub mai lõpus. 

Igas voorus on 6 teemablokki, igas blokis 5 küsimust. Teemad kuuluvad enamjaolt humanitaarvaldkonda ning järgivad klassikalise mälumängu reegleid. Võistkond kogub punkte igas voorus ning viie mängu peale suurima punktisumma saanud võistkond on sarja 2. hooaja üldvõitja.

Sarja esimene hooaeg toimus NUKU teatri 65. hooaja puhul 2017. a veebruarist maini, esikoha sai võistkond Roosileht & Ko. Mälumängu eestvedajad on NUKU näitleja ning mälumängur Mihkel Tikerpalu ja NUKU kommunikatsioonijuht ning mälumänguhuviline Hannele Känd. 

Kirjanduslik mälumäng põhikoolile

2017. aasta sügisel toimus neljas Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside õpilastele mõeldud kirjanduslik mälumäng. Fookuses olid maagia ja võluritega seotud raamatud: J. R. R. Tolkieni „Kääbik”, J. K. Rowlingu „Harry Potter ja tarkade kivi” ja James Krüssi „Timm Thaler ehk müüdud naer”. Kõik küsimused ja ülesanded lõi Pärnus üle 12 aasta sarnaseid mälumänge korraldanud Jaak Känd. Maagiamängu võitis Tallinna Lilleküla Gümnaasium, II koht Tallinna Reaalkooli 2. grupp ning III koht Randvere kool.

Varem on aset leidnud järgmised kirjanduslikud mälumängud: Lindgreni-, Durreli- ja Seiklusmäng. Sarja korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum. Sarja eesmärk on tõsta noorte lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada noortes mõtlemisoskust ja loomingulisust. Mängu toetab Rahva Raamat.  

Teatrimälumäng gümnaasiumile

Eesti Draamateatri, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös toimus 2017. aasta sügisel mälumäng Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Mälumängu keskne teos oli Kitzbergi "Libahunt" ja selle lavaversioonid, lisaks ka eesti teatri ajalugu, 2017. aasta tähtpäevalised (K. Kreismann, M. Mikiver, K. Raid, A. Üksküla, L. Tormis, S. Laidla, A. Kobin), Eesti Draamateater, NUKU ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi tegevus. Lisaks klassikalistele küsimustele oli mängus ka loomingulisi ülesandeid ja kodus ettevalmistust nõudvaid ülesandeid. Sarja võitis Tallinna 32. Keskkooli võistkond. Napilt jäi teiseks Tallinna Prantsuse Lütseumi ja kolmandaks Vanalinna Hariduskolleegiumi võistkond. 

Küsimused kõikide sarjade kohta:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509

Made by Wiseman