Mälumängud NUKU teatris | NUKU

Mälumängud NUKU teatris

Mälumängusari Mälupulss

NUKU teatri mälumängusarja kolmas hooaeg algab septembris 2018.

Mänguvoorud toimuvad Hendriku kohvikus (Lai 1/Nunne 4) algusega kl 19 kord kuus teisipäeviti. Täpsed kuupäevad selguvad juuni jooksul.

Igas voorus on 6 teemablokki, igas blokis 5 küsimust. Küsimused on peamiselt humanitaarvallast ning aktuaalsetel teemadel. Järgitakse klassikalise mälumängu reegleid. Võistkond kogub punkte igas voorus ning hooaja suurima punktisumma saanud võistkond on sarja 3. hooaja üldvõitja.

Sarja esimene hooaeg toimus NUKU teatri 65. hooaja puhul 2017. a veebruarist maini, esikoha sai võistkond Roosileht & Ko. Teise hooaja parimaks võistkonnaks sai Vanamehed viiendalt.
Mälumängu eestvedajad on NUKU näitleja ning mälumängur Mihkel Tikerpalu ja NUKU kommunikatsioonijuht ning mälumänguhuviline Hannele Känd. 

Kirjanduslik mälumäng põhikoolile

2017. aasta sügisel toimus neljas Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside õpilastele mõeldud kirjanduslik mälumäng. Fookuses olid maagia ja võluritega seotud raamatud: J. R. R. Tolkieni „Kääbik”, J. K. Rowlingu „Harry Potter ja tarkade kivi” ja James Krüssi „Timm Thaler ehk müüdud naer”. Kõik küsimused ja ülesanded lõi Pärnus üle 12 aasta sarnaseid mälumänge korraldanud Jaak Känd. Maagiamängu võitis Tallinna Lilleküla Gümnaasium, II koht Tallinna Reaalkooli 2. grupp ning III koht Randvere kool.

Varem on aset leidnud järgmised kirjanduslikud mälumängud: Lindgreni-, Durreli- ja Seiklusmäng. Sarja korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum. Sarja eesmärk on tõsta noorte lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada noortes mõtlemisoskust ja loomingulisust. Mängu toetab Rahva Raamat.  

Teatrimälumäng gümnaasiumile

Eesti Draamateatri, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös toimus 2017. aasta sügisel mälumäng Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Mälumängu keskne teos oli Kitzbergi "Libahunt" ja selle lavaversioonid, lisaks ka eesti teatri ajalugu, 2017. aasta tähtpäevalised (K. Kreismann, M. Mikiver, K. Raid, A. Üksküla, L. Tormis, S. Laidla, A. Kobin), Eesti Draamateater, NUKU ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi tegevus. Lisaks klassikalistele küsimustele oli mängus ka loomingulisi ülesandeid ja kodus ettevalmistust nõudvaid ülesandeid. Sarja võitis Tallinna 32. Keskkooli võistkond. Napilt jäi teiseks Tallinna Prantsuse Lütseumi ja kolmandaks Vanalinna Hariduskolleegiumi võistkond. 

Küsimused kõikide sarjade kohta:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509

Made by Wiseman