Mälumängud NUKU teatris

Kirjanduslik mälumäng põhikoolile

2017. aasta sügisel toimub taas Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside õpilastele mõeldud kirjanduslik mälumäng. Sel aastal on fookuses maagia ja võluritega seotud raamatud: J. R. R. Tolkieni „Kääbik”, J. K. Rowlingu „Harry Potter ja tarkade kivi” ja James Krüssi „Timm Thaler ehk müüdud naer”.

Maagiamängus ootavad osalejaid ees põnevad küsimused, ristsõnad ning loomingulisust nõudvad ülesanded. Kasuks tuleb eelpool nimetatud raamatute ja mängu läbiviivate asutustega tutvumine. Kõik küsimused ja ülesanded loob Pärnus üle 12 aasta sarnaseid mälumänge korraldanud Jaak Känd. Mängujuhid ja kohtunikud on NUKU teatri, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad.

Igast koolist ootame üht võistkonda, kuhu kuulub viis liiget. Eelvoor toimub 11. oktoobril kõigis kolmes asutuses, poolfinaal 8. novembril Eesti Lastekirjanduse Keskuses ning finaalmäng 22. novembril NUKU teatris.

Varem on aset leidnud järgmised kirjanduslikud mälumängud: Lindgreni-, Durreli- ja Seiklusmäng. Sarja korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum. Sarja eesmärk on tõsta noorte lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada noortes mõtlemisoskust ja loomingulisust. See on hea võimalus veeta aega, saades uusi teadmisi nii teatri kui ka kirjanduse valdkonnast ning õppida meeskonnas töötamist. Mängu toetab Rahva Raamat.  Loe mängujuhendit siit. 

Teatrimälumäng gümnaasiumile

Eesti Draamateatri, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös toimub oktoobris ja novembris mälumäng Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Mälumängu keskne teos on A. Kitzbergi "Libahunt" ja selle lavaversioonid, lisaks ka eesti teatri ajalugu, 2017. aasta tähtpäevalised (Kersti Kreismann, Mikk Mikiver, Kaarin Raid, Aarne Üksküla, Lea Tormis, Silvia Laidla, Anti Kobin), Eesti Draamateater, NUKU ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (info leitav asutuste kodulehtedel). Lisaks klassikalistele küsimustele on mängus ka loomingulisi ülesandeid ja kodus ettevalmistust nõudvaid ülesandeid.

Sarja eelvoor toimub 9. oktoobril kõigis kolmes asutuses, poolfinaal 25. oktoobril Eesti Draamateatris ja finaal 3. novembril NUKU teatris.  

Ühest koolist (klassist) võib osaleda rohkem kui üks võistkond, võistkond võib koosneda erinevate klasside õpilastest. Võistkond koosneb viiest õpilasest.

 

Mälumängusari mälu+

NUKU teatri 65. hooaja puhul toimus veebruarist maini 2017 viieosaline mälumängusari. Mängus oli 7 teemat, mida võib tinglikult üles joonistada nii: ...+.... Võistkondliku mälumängu eestvedajad on näitleja ning mälumängur Mihkel Tikerpalu ja kommunikatsioonijuht ning mälumänguhuviline Hannele Känd. Lisainfo Facebookis.

Küsimused kõikide sarjade kohta:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509

Made by Wiseman