Algas laste- ja noortenäidendite võistlus | NUKU
Tagasi

Algas laste- ja noortenäidendite võistlus

jaga
02. Veebruar 2018 | 9:19

Eesti Teatri Agentuur koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse, NUKU ja VAT teatriga kuulutab välja laste- ja noortenäidendite võistluse. Viieliikmeline žürii ootab näitekirjanikelt, dramaturgidelt, kirjanikelt, teatripraktikutelt ja harrastajatelt algupäraseid noorele vaatajale suunatud teatritekste (välja arvatud dramatiseeringud) kõikvõimalikes draamažanrites ja teatrilaadides.

Võistluse auhinnafond on 6000 eurot. Võistlustööde esitamise tähtaeg on käesoleva aasta 1. august (kehtib saatmiskuupäevana).

Võistlustöid palume saata aadressil:
SA Eesti Teatri Agentuur
Nimekast nr 379
Tallinna Postkontor
Narva mnt 1, 10505 Tallinn

Võistlustingimused:

  • Võistlusele on oodatud algupärased laste- ja noortenäidendid.
  • Võistlustööd palutakse saata kolmes köitmata eksemplaris ning digitaalselt (muudetava failina CD-l, mälupulgal või e-aadressil heidi [at] teater.ee).
  • Autori nime asemel kasutada märgusõna ning lisada võistlusnäidendile kinnine ümbrik autori nime ja kontaktandmetega.
  • Võistlustöid ei tohi võistluse korraldajate loata avaldada, ette lugeda ega lavastada enne 1. detsembrit 2018. aastal.
  • Võistlustöid ei tagastata.
  • Võistlustööde esitamise tähtaeg on 1. august 2018 (kehtib saatmiskuupäevana) ning need tuleb saata aadressil: SA Eesti Teatri Agentuur, Nimekast nr 379, Tallinna Postkontor, Narva mnt 1, 10505 Tallinn

Kõik huvilised on ühtlasi oodatud teisipäeval, 20. märtsil kell 11.15 algavale teemapäevale „teater | laps & noor“, mis toimub NUKU teatri ovaalsaalis. Teemapäeva ettekanded keskenduvad lastele ja noortele suunatud teatritekstide loomisele ning selleks vajalikele taustadele. Kõneletakse kirjutaja- ja lavastajakogemustest, arutletakse lähtuvalt lastepsühholoogiast ja kirjandusteadusest ning antakse sõna ka noorele vaatajale.

Eesti Teatri Agentuur on korraldanud näidendivõistlusi alates 1995. aastast. Laste- ja noortenäidendite võistlus toimub juba kolmandat korda. Võistluse võitjad kuulutatakse välja oktoobris näidendikuu raames. Rohkem infot võistlus(t)e kohta saab Eesti TeatrI Agentuurist.

Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo
Heidi Aadma
Eesti Teatri Agentuuri dramaturg
tel: 628 2342, e-post: heidi [at] teater.ee

Veel uudiseid