Kolja teos | NUKU

Tagasi

Kolja teos

jaga
50 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Väike saal

Produktsioonikeskus ContArt
VENEMAA

Jana Tumina „Kolja teos” põhineb Sergei Golõševi raamatul „Minu poeg on Down”. Nii lastele kui ka täiskasvanutele suunatud lavastus jutustab teekonnast, taevast, küpsetistest, põhjapõtradest, vildikatest, lumest, vanematest, headusest, õnnest ja Varjast.

Loo keskmes on kuueaastase Kolja kirjutatud luuletus, mis jutustab teekonnast Varja-nimelise tüdruku juurde. Kolja räägib temast kui lasteaiaaegsest parimast sõbrast; tüdruk on tegelaseks tema lühilugudes ja luuletustes. Alles hiljem saab poisi isa teada, et sellenimelist tüdrukut Kolja lasteaias ei käinud. Aga see ei takista Koljat reisimast tüdruku juurde rongiga, „mis kunagi ei väsi”, läbi vihma, maastike ja varjude. Miski ei takista tema südant armastuse järele janunemast. Ja miski ei takista rongi viimast meid kõiki etenduse lõpuks võluplaneedile, „kus elab tüdruk nimega Varja”.

Jana Tumina: „Eriline laps tähendab erilist maailma. Kardame seda maailma, sest teame sellest nii vähe. „Kolja teos” on mõtisklus sellest, kuidas sünnib luule, kuidas leiab inspiratsioon tee inimhinge ja kuidas kellegi kujutluses sünnib armastus, et saada tema elu tuumaks.”

Tähelepanu! 
Lavastuses kasutatakse lavatossu.