Noortestuudio | NUKU

Noortestuudio

NUKU teatri oluline osa on 2000. aastast tegutsev noortestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased. Stuudios omandavad NUKU teatriga seotud näitlejate, lavastajate ja loomeinimeste juhendamisel teatrikunsti algteadmisi 15-18aastased kooliõpilased.

NUKU noortestuudio töö aluseks on kaheaastane õppesüsteem. Stuudios saavad noored kogemusi ja teadmisi Eestis vähetuntud žanrist - nukuteater ja visuaalsed väljendusvormid. Õppeprogrammis on tähelepanu all veel füüsiline teater, improvisatsioon ja materjaliteater. Läbi aegade on õpetatud näitlejameisterlikkust, lavakõnet ja muusikalist eneseväljendust. Tegutsedes kutselise teatri tiiva all, on stuudio õpilastel võimalus näha professionaalse teatri toimimist seestpoolt, kogeda teatrikunsti kollektiivset iseloomu ja osaleda NUKU teatri lavastustes, festivalil NuQ Treff ning kõikvõimalikes teatraalsetes ettevõtmistes.

2016-2018 olid stuudio õpilased Alari Errit, Birgit Murd, Desire Raudsepp, Helena Jõgi, Katriin Rebecca Selirand, Keijo-Johann Norden, Liisa Maria Ojavere, Lotta Pärnpuu, Maria Helena Seppik, Maria Kaljula, Marie Loviise Mänd, Melmariin Salumäe, Mihkel Viinalass, Pirte Laura Lember, Reemus Tõniste, Sander Etverk, Triin Heidov ja Villem Roosa. Neid juhendas NUKU teatri näitleja Mihkel Tikerpalu.  Nende lõpulavastuseks oli 12. juunil 2018 esietenduv lavastus "Suhtlen, järelikult olen!". 

Uut vastuvõttu noortestuudiosse hetkel ei toimu.