Näitus „Rosita Raua väikesed maailmad“ | EESTI NOORSOOTEATER

Näitus „Rosita Raua väikesed maailmad“

Rosita Raud on kunstnik, kes on teatrites töötanud üle 30 aasta, aga NUKU muuseumi erinäitusel „Rosita Raua väikesed maailmad“ avab end vaatajatele ootamatust küljest.

“Näituse pealkiri „Väikesed maailmad“ pärineb minu lapsepõlvest,” ütleb Rosita Raud. “Koos parimate sõbrannadega kogusime kokku ilusaid juhuslikke asju, näiteks kuivanud lilleõisi, kangatükke või klaaspärle, mõnikord isegi väikseid nukke. Siis peitsime need läbipaistva raamiga mulla alla, sedasi tekkis omaette pisike maailm. Nende asukohta teadsime vaid meie, mõnikord tulime siis tagasi, lükkasime katva mulla pealt ära ja nägime klaasi all oma loodud pilti."

Rosita Raud on lavakujundusi loonud paljudele teatritele nii Eestis kui välismaal. Enne kui dekoratsioon õiges mõõdus ja mahus lavale ehitatakse, tuleb see esitada maketina, 20 või 50 korda väiksemana.

Näituse väikesed maailmad on loodud nende makettide elementidest, mis on pandud üksteisega suhtlema, sellesse dialoogi on sekkunud teisedki asjad kunstnikuateljeest ning tulemuseks on fantaasiad, milles kõigi elementide algne kontekst on kaotanud tähtsuse. Näha on siiski ka üht täpset maketti – see on praegu NUKU teatris ettevalmistatav „Väike prints“ (esietendus 29.01.2017).

Näitus on avatud NUKU muuseumi võlvkeldris muuseumi lahtiolekuaegadel.