Näitused | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Näitused

jaga
Muuseum

Lisaks muuseumi püsinäitusele on muuseumiruumides avatud ka mitmed erinäitused. Erinäitustele pääseb muuseumipiletiga muuseumi lahtiolekuaegadel.

Näitus "Üks hetk"

Teatrivalgustaja Targo Miilimaa tänavafotograafia

Tänavafotograafia näitus „Üks hetk” eksponeerib kordumatuid hetki väljaspool teatrit, mille on jäädvustanud Eesti Noorsooteatri valgustaja Targo Miilimaa. Kui igapäevaselt töötab Miilimaa kaduva kunstiga, luues valguse kaudu pilte kordumatutele hetkedele laval, siis väljaspool teatrit püüab ta kaduvaid hetki fotoaparaadiga. Sarnaselt teatrietendusele koosneb ka kõige rutiinsem argipäev tänaval hetkedest, mis kunagi ei kordu.

Näitus on avatud Nukuteatrimuuseumi võlvkeldris 07.09.–30.12.2021. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi võlvkelder 

Näitus ""Gulliveri reiside" nukud ja maskid"

Jonathan Swifti „Gulliveri reise” mängiti Viinistu katlamajas 2018.–2019. aasta suvel kokku 25 korral.  Lavastuses aitasid hiiglaste ja liliputtide erinevaid mastaape publikuni tuua lisaks näitlejatele üks 7-meetrine ja ligi 200 väiksemat, vaid paarikümne-sentimeetrist nukku. Näitusel on väljas hiigelnukk ja suur osa väiksemaid nukke, näitlejatele korpulentsust lisanud hiiglasemaskid ning liliputtide ülikute fantaasiarikkad kostüümid. Lavakujunduse ja nukkude autor on Marion Undusk. Loe lisa ja vaata galeriid näituse avamiselt siit.

Asukoht: muuseumi aatrium

Näitus "Teatripäeva gala maskid ja kostüümid"

27. märtsil 2018 oli NUKU teatris külas kogu eesti teatrirahvas, et tähistada rahvusvahelist teatripäeva ning jagada teatriauhindu. Piduliku gala jaoks valmis vaid ühel õhtul etendunud lavastus, mille võimsad maskid ja kostüümid koos kavanditega nüüd muuseumis välja pandud on. Loe lisa siit

Asukoht: muuseumi nukuliikide saal

Näitus "Näitleja garderoob"

Näitleja garderoob on teatris eriline paik. Muuseumi näidisgarderoobi väljapaneku keskmes on praegu näitlejad ning parimad sõbrad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi 2. korrus