Näitus "Näitleja garderoob" | EESTI NOORSOOTEATER

Näitus "Näitleja garderoob"

NUKU muuseumi näidisgarderoob on väljapanek, mille keskmes on näitleja. Praegu on garderoob loodud näitlejate ning parimate sõbrade Anti Kobini ja Taavi Tõnissoni soovide järgi.

Anti ja Taavi NUKU teatri külastajatele pikemat tutvustamist ei vaja. Mõlemad on teatris töötanud pea oma karjääri algusest saadik ehk 17 ja 15 aastat. Mõlemad on lisaks näitlejatööle olnud ka lavastajad, noortestuudio juhid ning saatejuhid. Taavi oli ka teatri kunstiline juht.

Nii nagu Anti ja Taavi ühises päris-garderoobis, on ka NUKU muuseumi garderoobinäitus kahepeale kokku pandud. Muuseumi juht Maria Usk sõnab, et garderoob on teatris eriline paik. Iga garderoobi-väljapanek lähtub alati esitletavate näitlejate soovidest. „Garderoobis on alati midagi isiklikku ning see on näitleja ümberkehastumise tunnistajaks. Uus garderoobiväljapanek on klassikalisest garderoobist üsna kaugel. Kõik esitatud esemed on seotud Anti ja Taavi mõtete või elulooga, alates nende jala- ja käejälgedest kuni rollide ja saavutusteni välja,” kommenteerib Usk.

Garderoobis näeb näitlejate lemmikkostüüme ja nukke, saab vaadata videoklippe nende erinevatest rollidest ning koos nendega kaasa teha näitleja soojendusharjutusi näole ja häälele. Lisaks tasub mängida ka hiid-jengat ning trips-traps-trulli patjadega. 

Näitus on avatud NUKU muuseumi 2. korrusel muuseumi lahtiolekuaegadel.