Laager "Kaheksa ühe hoobiga" | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Laager "Kaheksa ühe hoobiga"

jaga
4 päeva|Koolilapsele|Muuseum

Järgmised laagrid toimuvad:

  • 26.–29. oktoober 2021
  • 26.–29. aprill 2022
  • 14.–17. juuni 2022

1.–3. klasside õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris „Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagrit korraldavad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervisemuuseum, Niguliste muuseum (alates 2022. aastast Niguliste asemel Adamson-Ericu muuseum). 

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

PRAKTILINE INFO

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 

TEATRI- JA MUUSIKAMUUSEUM

Uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ning kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööninguaknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.

AJALOOMUUSEUM

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime Gildi Gilberti salajasi laekaid, uurime läbi kogu keldri ja peakorruse ning lahendame põnevaid ülesandeid. Muidugi tuleb ka üks otsimismäng.

EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUS

Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord seigelda mööda põhjamaade lugusid, mis pärit lähemast ja kaugemast ajast. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

EESTI LOODUSMUUSEUM

Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir”, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka selle aasta loomast ning otsime vastuseid mitmetele põnevatele küsimustele. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge, joonistame ja meisterdame.

EESTI TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUM

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks on meil võimalus piiluda näituse „Nulltuju. Eesti moe avangard 2000–2010” avamiseelseid ettevalmistusi. Nähtut ja uuritut silmas pidades leiutame ja meisterdame muuseumi kunstiklassis.

NUKUTEATRIMUUSEUM

Nukuteatrimuuseumis äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukuteatri lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.

NIGULISTE MUUSEUM

Niguliste muuseumis käime ära keldris ja katusel. Keldrist otsime hertsogi muumiat, vahepeal piilume oreli sisse ja uurime vanu raidkive ning kõige lõpuks selgitame välja, kuhu sai keskaegses kirikus vaenlase eest varjule minna (vihje: kuhugi kõrgele!). (Alates 2022. aastast osaleb Niguliste asemel Adamson-Ericu muuseum).

EESTI TERVISEMUUSEUM

Eesti Tervisemuuseumis uurime värsket õnnenäitust. Kuidas olla õnnelikum ja mida teha, kui vaevab mure? Muidugi saab selgemaks ka, kuidas inimkeha toimib ja mida sellest leida võib. Uudistame lähemalt esmaabivahendeid ja harjutame läbi, mida teha, kui juhtub õnnetus.

Hind 

Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
 1., 2. ja 3. klassi õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.