EKSKURSIOONID | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

EKSKURSIOONID

jaga
60 min|Koolieelikule, Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Muuseum

Nukuteatrimuuseumi ekskursioon viib rännakule nukuteatrimaailma. Koos giidiga tutvutakse erinevat liiki nukkudega – laua-, keha-, varju-, varrasnukkudega, kel kõigil on olnud kunagi osa teatri lavastustes.

Iga ekskursiooni saab läbi viia eri vanusegruppidele väikelastest täiskasvanuteni.

Teatriametite ekskursioon

Põnevas teatrimaailmas töötavatel inimestel on üpris erilised ja haruldased ametid. Kas oskate arvata, mida teeb stsenograaf, inspitsient, grimeerija, kostümeerija, valguskunstnik, valgustaja, helilooja, helitehnik, lavameister, lavastaja või näitleja? Teatriametite ekskursioonil saate te lisaks ametitega tutvumisele mitmeid ameteid ka ise proovida. Ekskursioonil tehakse ka vahvaid teatriametitega seotud katsetusi ja mänge, mis varieeruvad vastavalt osalejate vanusele.

Teatri ajalugu tutvustav ekskursioon

Rändame ringi nii ajas kui ka ruumis. Tähtede Võlvi „ajamasina“ kaudu viime teid mitukümmend aastat tagasi, et tutvuda säravate näitlejate ja kunstnikega, kelle loodu meie seinte vahel endiselt ilma teeb. Lisaks teatriinimestele saate ekskursioonil tuttavaks vanaemade-vanuste nukkudega, kelle väljanägemine on igavesti noor, sest nukud ju teatavasti ei vanane. Lisaks saate nukuteatri ajalooga tutvudes proovile panna enda teadmised muinasjuttudest ning uudistada iseliikuvaid mehaanilisi teatrinukke. Igal ekskursioonil on võimalik ka ise päris teatrinukkudega mängida ning astuda läbi näitleja garderoobist.

Nukuliike tutvustav ekskursioon „Nukumanipulatsioon“

Praktiline ringkäik Nukuteatrimuuseumis, kus juhendajate käe all tutvutakse nukunäitlemise ABC-ga. Ekskursioonil saab igaüks proovida, kuidas panna liikuma lauanukku, varrasnukku, varjunukku, sõrme- ja käpiknukku ning marionetti. Ekskursioon võimaldab kogeda, kuidas nukule „hinge sisse puhunumine“ rikastab meie vaimset ja hingelist maailma.

Lavameistrite ekskursioon

Lavameistrite ekskursioon viib teatrilava vaatama nii eest kui ka tagant. Nähakse Noorsooteatri repertuaaris oleva lavastuse ülesehitust ning üheskoos mõeldakse välja lavakujunduste tehnilisi lahendusi. Ekskursioon toimub kindlatel kuupäevadel ja kellaaegadel.