Ajarefrään

Nukupõnevik täiskasvanutele

Tempokas tragikomöödia nukunäitlejast, kes eksib varjudesse, ent otsib kuldkollast liblikat. Kuid kas leiab? Kes üldse varjudes elavad? Varblane, jänku või kass? Pilveprintsess, metsamoor või hiiremammi? Karabas-Barabas, Tembu või narr? Kas narrimütsil on kuljused või kirikukellad? Kas armastus sipleb mesilasena püksis või upub unerohuklaasi? Kas lõpuks kõlab aplaus või püssilask?

Nukuteatri grand old lady Helle Laasi värske monolavastus täiskasvanutele, kus mälupildid elustuvad ja värvilisest hämarusest kerkib esile ootamatuid kohtumisi. Lavastus põhineb armastatud nukunäitleja autobiograafilistel ning avaldatud ja avaldamata ilukirjanduslikel materjalidel. Lavastus on 73-aastase näitleja ja lavastaja Helle Laasi ning 37-aastase lavastaja Jaanika Juhansoni esimene loominguline ühistöö.

Tähelepanu! Käesoleval, 2015/2016 hooajal toimuvad etendused NUKU Auna teatrimajas Pelgulinnas. Vaata täpsemalt siit.

autor ja lavastaja JAANIKA JUHANSON
lavastuskunstnik SANDER PÕLDSAAR
valguskunstnik MÄRT SELL (Pärnu teater Endla)
helikunstnik MAIT VISNAPUU

laval HELLE LAAS

Esietendus 22. veebruaril 2015 NUKU teatri ovaalsaalis

“Ajarefrään” – legendaarse nukunäitleja Helle Laasi lugu ületas ühe inimese eluloo piirid ja muutus tragikoomiliseks ajaloojutustuseks. – teatrikriitik Keiu Virro, Teater.Muusika.Kino 1/2016

UUS! Klassidel, kes külastavad “Ajarefrääni” etendust, on võimalik minna temaatilisele eriekskursioonile Okupatsioonide Muuseumisse. Eriekskursioonil tutvutakse lähemalt okupatsiooniajaga Eestis aastatel 1939-1991, kuid põhirõhk on ajavahemikul 1940–1950, et avada nende aastakümnete tausta, mida käsitleb ka lavastus “Ajarefrään”. Giidiga koos tutvutakse sel perioodil ühiskonnas aset leidnud protsesside ja nende mõjuga inimestele.

Ekskursioonid toimuvad algusega kell 17 või 17.30, soovitatavalt etendusega samal päeval. Võimalikud on ka erikokkulepped. Broneeringud telefonil 6679 510 või sandra.suurkask@nuku.ee. Ekskursiooni hind ühele õpilasele 5 €.

Etenduse kestus 1 h 15 min
noortele ja täiskasvanutele

Jan Kaus: “Mälestused laval ehk Tegelikkuse kustumatu valgus“, 15.03.2015, Maaleht
Arvustus Kultuur.err.ee portaalis “Helle Laas ja Jänes-Teejuht“, 5.03.2015
Arvustus Harrastuskriitikute blogis, 3.03.2015
Intervjuu Helle Laasiga Postimehes: “Vinge mutt Helle Laas“, 22.02.2015

  
  
  

Lavastuse reklaamvideo: