Koolipäev “Puust ja punaseks”

Uued koolipäevad toimuvad

4. klassidele: 1., 2. ja 4. novembril 2016

5. klassidele: 15., 16. ja 18. novembril 2016

Ootame 4. ja 5. klasse koos õpetajaga veetma sisukat koolipäeva neljas Tallinna vanalinna muuseumis ning keskuses.

Koolipäeva „PUUST JA PUNASEKS“ eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Koolipäev kestab 9.00-14.20 , maksumus õpilase kohta on 12 €, mis sisaldab endas nii tundideks vajalikku materjali kui ka lõunasööki.

KOOLIPÄEV 1 – tunnid toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Tervishoiumuuseumis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Niguliste muuseumis.

KOOLIPÄEV 2 – tunnid toimuvad Energia Avastuskeskuses, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, NUKU muuseumis

Neljandate klasside koolipäevade sisu: 

Koolipäev nr 1 on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Päeva läbiv ülesanne on leida üheskoos Tallinna vanalinna kuulsa apteekri kadumaläinud tarkusetera. Lapsed kehastuvad vanalinna salaseltsi liikmeteks, kes asuvad üheskoos asitõendeid otsima. Kuna iga meisterdetektiivi peamiseks tööriistaks on tema teravad meeled, siis paneme need proovile Tervishoiumuuseumis. Ajaloomuuseumis otsime vappe ja vapiloomi nii majast kui ka rahadelt ning teeme salaseltsile oma vapi. Nigulistes vaatame, mis peitub vanade maalide all ja Teatri- ja Muusikamuuseumis otsime asitõendeid erinevatelt muusikariistadelt.

Koolipäevas nr 2 tutvustavad muuseumid laiemalt 4. klassi õppekavas olevat Pinocchio teemat. Lastekirjanduse keskus näitab läbi põnevate tegevuste, kuidas saab puidust paber, paberist raamat ja raamatusse erinevad Pinocchiod, ETDM-is proovivad lapsed ise Geppetto töökoja jaoks mööblit disainida, Enegia avastuskeskuses avastavad lapsed ühe puunuku elluäratamise füüsikaliste võimalustega. NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevate nukuliikidega ise läbi stseene Carlo Collodi kirjandusteosest „Pinocchio“.

Viiendate klasside koolipäevad: tulekul

Klassile tuleb valida sobiv kuupäev vastaval nädalal ja üks kahest koolipäevast. Registreerimine on avatud alates 29. augustist 2016.

Ettevõtmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu (Haridusministeerium).

.
Lisainfo:
tel 66 79 542 või e-postiga muuseum@nuku.ee