1. hooaeg: “Seiklusmäng” 2014

Sügisel 2014 toimus esimest korda mälumängusari lastekirjanduskeskuse, teatri- ja muusikamuuseumi ja NUKU teatri ja muuseum koostöös. “Seiklusmängu”, mis oli pühendatud kolme seikluskirjaniku romaanidele võitis Tallinna Lilleküla Gümnaasium.

Finaali pääsesid: Saue Gümnaasium, Tallinna Muusikakeskkool, Tallinna Lilleküla Gümnaasium ja Tallinna Kristiine Gümnaasium.

Poolfinaalis võistlesid: Saue Gümnaasium, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Kristiine Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna Muusikakeskkool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium ja Lehola Kool

Eelvoorus võistlesid: Saue Gümnaasium, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Kristiine Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna Muusikakeskkool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Lehola Kool, Paldiski Põhikool, Kose Gümnaasium, Harkujärve Põhikool, Kalamaja põhikool, Kostivere Kool, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Aegviidu Kool, Loo Keskkool, Viimsi Keskkool, Tallinna Prantsuse Lütseum.

Eelvooru küsimused ja vastused (autor Jaak Känd).
Poolfinaali küsimused ja vastused (autor Jaak Känd).
Poolfinaali ristsõna (autor Jaak Känd).

Pressiteade 7.11.2014
Pressiteade
 7.10.2014
Saatelõik Terevisioonis 8.10.2014

Kolm kultuuri- ja haridusasutust Tallinnas soovivad sel sügisel koolinoortele pakkuda temaatilist mälumängusarja, mille eesmärgiks on tõsta lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada lastes mõtlemisoskust ja loomingulisust. See on hea võimalus veeta aega, saades uusi teadmisi nii teatri kui ka kirjanduse valdkonnast ning õppida meeskonnas töötamist.

Mälumängu fookuses on seiklusraamatud „Saladuslik saar“ (Jules Verne), „Huckleberry Finni seiklused“ (Mark Twain) ja „Džungliraamat“ (Rudyard Kipling). Kõik kolm raamatut tähistavad sel aastal ümmargust ilmumise aastapäeva. Mälumängu juhendi leiad siit.

Osalejaid ootavad ees põnevad küsimused, ristsõnad ning loomingulisust nõudvad praktilised ülesanded. Kasuks tuleb eelpool nimetatud raamatute ja asutustega tutvumine. Kõik küsimused ja ülesanded loob Pärnus üle 10 aasta sarnaseid mälumänge läbi viiv Jaak Känd.

Mängujuhid ja kohtunikud on NUKU teatri, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad.
Toetajad lisaks korraldajatele Rahva Raamat, kirjastused Tänapäev ning Draakon ja Kuu.