Festival


TALLINN TREFF FESTIVAL toimub 4.–7. juunini. Põnevaid lavastusi lastele ja täiskasvanutele näeb Eestist Jaapanini.

Pileteid saab osta Piletilevist ja NUKU teatri kassast.

NB! “Extravaganza!” lisaetendus toimub 7. juunil kl 13:00

Treff Festival sai kvaliteedimärgistuse EFFE Label 2015-2016.

Lasteprogramm toob väikeste vaatajateni mitmekesist teatrit üheksast riigist: Venemaalt – meisterlikku marionetikunsti, Hollandist – värvilist varjuteatrit, prantslased teevad otse laste silme all nukufilmi, tšehhid viivad lapsed nukkude lõbustusparki, grusiinidel muutuvad nukkudeks sõrmed, hispaanlastel tantsivad väikesed poroloonitükid, sloveenidel hakkab lasteraamat laulma, jaapanlastel saab luuletustest nukumäng ja eestlased näitavad võlukunsti imedemaailma.

Täiskasvanutele suunatud programmis näeb rütmistatud kohtuprotsessi Patarei vanglas, sürreaalset veemaailma tantsuetenduses, ajaleheväljalõigetest loodud unistusi, klounaadi soorollidest, lummavat kabareed, puudutavat ja isiklikku armastuseotsingut, kostümeeritud sõrmeteatrit ja eesti visuaalteatrilavastuste paremikku.

Festivali peaesinejaks on Soome nüüdistsirkuse-artisti Ville Walo ja Lõuna-Korea koreograafi Sungsoo Ahni koostöölavastus „Topeltpilt” („Double Exposure”) – visuaalselt köitev vaatemäng tänapäeva inimese püüdlemisest ideaalse ilu poole plastilisest kirurgia abil. Lavastuses kombineeritakse mõjuvalt tänavatantsu-, nüüdistsirkuse- ja varjuteatritehnikaid.

Festivaliga saab end kursis hoida ka Facebookis. 

Treff on rahvusvaheline visuaalteatrifestival, mille lähtepunktideks on nüüdisaegse nukukunsti tutvustamine ja populariseerimine, nukuteatri traditsioonide hoidmine ja edasikandmine ning üllatamine teatrivormidega, mille olemasolust me eile veel ei teadnud.

Korraldajal on õigus teha festivali programmis muudatusi.