"Enne meid oli veeuputus" teatri- ja muuseumipakett gümnasistidele | NUKU
Tagasi

"Enne meid oli veeuputus" teatri- ja muuseumipakett gümnasistidele

jaga
07. Märts 2018 | 9:50

Koostöös Okupatsioonide muuseumiga pakume 9. klassidele ja gümnaasiumigruppidele võimalust tellida hariduslikke pakette lavastuse "Enne meid oli veeuputus" teatrikülastusega, millele lisandub muuseumitund enne või pärast etenduse vaatamist.

Okupatsioonide muuseumist saab valida kahe muuseumitunni vahel:

  • Muuseumitund „Kuidas toimib demokraatia” – telli kooli.
    Demokraatlikus riigis on võim rahval. Meil on vabadus ja võimalus teha otsuseid vastavalt oma südametunnistusele, eesmärkidele, tõekspidamistele jne. Palju me aga mõtleme, mis on meie otsuste tagajärjed või kui suur tähtsus võib olla ühel häälel? Tund kaardistab ja avab demokraatliku ühiskonnaga seotud põhimõtted 1980. ja 1990. aastate ajaloolistele sündmustele toetudes.
  • Muuseumitund „80ndate pöördelised sündmused” – telli külastusega KGB vangikongidesse. 
    Muuseumitund pakub võimaluse näha seni avalikkusele suletud kurikuulsaid vangikonge ning ühiselt arutleda jälgimisühiskonna üle. Uuritakse KGB tegevust Eesti NSVs, analüüsitakse, milliste valikute ees seisid inimesed 80ndatel aastatel ning millised pöördelised sündmused viisid Eesti iseseisvuse taastamiseni.

Muuseumitunde viivad läbi Okupatsioonide muuseumi juhendajad. Broneerides märksõnaga „nuku” on hind muuseumitunnis osalejale 3.50 eurot, teatripiletiga kokku 20.50 eurot (iga 10 õpilase kohta 1 õpetajapilet tasuta). 

Muuseumitunni kestus 60–90 minutit. Grupi suurus muuseumitunnis max 25 inimest.

Täpsem info muuseumitundide osas tel 6660 045 või broneering [at] okupatsioon.ee 

Paketi broneerimine NUKU teatris tel 6679 510 või myyk [at] nuku.ee

Veel uudiseid