Püsinäitus | NUKU
Tagasi

Püsinäitus

jaga

Nukuteatris saab kõik alguse teadmisest, et iga ese võib „ellu ärgata“. Nukuna saavad lavale ilmuda näiteks ka armastus, õhk, headus või soojus. 

NUKU muuseumis püsinäitus algabki päris algusest! Saab katsuda õhku ja näha, mida tehakse nukuteatris veega, tulega, maaga. Viis tuntumat nukuliiki - marionett-, käpik-, varras-, laua- ja kehanukk - on saanud oma toa ja päris oma lava, et seal jutustada oma lugu ja tutvustada nukuliikide eripärasid. 

Tule proovi kostüüme ja parukaid näitleja garderoobis, ehita lavakujundust teatrikunstnike võlulaual ning proovi, milliseid raskusi peavad tõstma lavameistrid. 

Tule mängima nukkudega, mille liikuma panemiseks on vaja mitme inimese koostööd; katseta, kuidas tantsida marionetiga, ilma et niidid sõlme läheksid, või proovi, millist sõrmeosavust nõuab varrasnukkude liigutamine. 

Kindlasti saab tutvust teha ka erinevate nukuteatri ametitega - nagu näiteks kunstniku, lavastaja, butafoori, nukumeistri, näitleja, lavameistri, inspitsiendi, grimmeerija ja kostümeerija tööga.

Muuseumis olemas ka ajamasin, kust saab vaadata kuni 40 aasta taguseid lavastusi. Teatrinukkude kõrval elavad ka mehaanilised nukud ja garderoob, kus on väga lõbus.

Teatrinukud ootavad, et neid ellu äratataks! 

Made by Wiseman