Ohud teel teatrisse | NUKU

Ohud teel teatrisse

Juhendmaterjal on koostatud lavastuse "Vapruse värinad" külastaja jaoks ja palume suhtuda sellesse väga kriitiliselt ja täie tõsidusega! Juhime tähelepanu ohtudele, mis sind teel teatrisse varitsevad. Nende vältimine on kerge, aga hea tahtmise korral muutuvad need suureks tobedaks takistuseks.

  1. Kui tuled Balti jaama poolt läbi pargi, siis ära mingil juhul jälgi oma jalge-esist. Lume või lehtede alt võib paljutki välja karata, mis aitab sul nina lõhki kukkuda. Kui läheb hullemini, siis pole lootustki teatrisse jõuda, küll aga EMOsse! 
  2. Arvad, et üle müüri ronides jõuad kiiremini kohale? Kuhugi jõuad kindlasti, kui müürikivid peaksid järele andma ja just nimelt sina ennast nende alt leiad.  
  3. Vihmarest on üldiselt selleks, et vihm sinna saaks voolata. Sihikindla tegevuse tulemusel võid ka sina sinna kukkuda, aga ainult siis, kui vihmarestil kõnnid, seisad või hüppad! 
  4. Sama põhimõtte- ja sihikindlusega lähene kanalisatsiooniluukidele. Nende all võib leida ka kõike muud peale vihma! Pärast luugi alla sukeldumist me sind siiski teatrisse ei oota ja küllap ei pääse sa ka niipea tulema. 
  5. Kui tuled lume või vihmaga Pika jala kaudu, pane jalga libeda tallaga jalanõud ja saad kiire liu NUKU teatrini. Kui soovid teatrini kukerpallitada, siis pane jalga kontsakingad. Kui need pole sobivad liikumisviisid, pane jalanõud, millega on vanalinnas mugav ja ohutu jalutada! 
  6. Tänavat ületades ära äärekive jälgi, sest täies pikkuses teiste ette prantsatamine on äge. Valida on erinevate murdude vahel, jalgadest-kätest kuni ninani – ninali kukkumine annab tulemuseks ketšupikarva sillutise! Pärast värised veel pikalt. Teised kah. 
  7. Mis oleks vihma ja libedaga parem teekate kui kaardus munakivisillutis! Selliseid on vanalinnas rohkesti. Sisenedes NUKU väravast, võta hoogu ja tule jooksuga või otse ja aeglaselt. Viimase variandi puhul võid jäädagi vapralt kohapeal kõndima. Aeglaselt külje pealt lähenemine või värava külgedelt kinnihoidmine on tarkadele ja nõrkadele.
  8. Teatrisse jõudes ära mingil juhul jälgi uste ette laotatud vaipu! Nii pole sul võimalustki teiste ees järjekordselt pikali paiskuda. Kes väljakutsega kaasa ei lähe, peab ilmselt viisakamaks vaipa kohendada, et teiste takistusterada oleks võimalikult väljakutsetevaene. Sa ei taha ju komistuskonkurente! 
  9. Kui sa ootusärevusest värisedes teatris ukseavasid läbid, hoia pilk laes! Siis on viimane võimalus sooritada kaelamurdev õhulend lävepakule komistades ja hirmutada teisi murtud luude või ninaga. 

Kui läbid teekonna ilma viperuste ja probleemideta ning jõuad teatrisse elusalt ja tervelt, siis oled sa kangelane, suureks eeskujuks noorematele ja vanematele!

Hoia ennast! Kui sa ennast ei hoia, siis pole sul ka võimalus kedagi teist hoida! Kui keegi on siiski väljakutseterabas hätta sattunud, siis OLE HEA ja AITA ALATI!