Erinäitused | NUKU

Tagasi

Erinäitused

jaga
Muuseum

Lisaks muuseumi püsinäitusele on muuseumiruumides avatud ka mitmed erinäitused. Erinäitustele pääseb muuseumipiletiga muuseumi lahtiolekuaegadel.

Näitus ""Gulliveri reiside" nukud ja maskid"

Jonathan Swifti „Gulliveri reise” mängiti Viinistu katlamajas 2018–19 aasta suvel kokku 25 korral.  Lavastuses aitasid hiiglaste ja liliputtide erinevaid mastaape publikuni tuua lisaks näitlejatele üks 7-meetrine ja ligi 200 väiksemat, vaid paarikümne-sentimeetrist nukku. Näitusel on väljas hiigelnukk ja suur osa väiksemaid, näitlejatele korpulentsust lisanud hiiglasemaske ning liliputtide ülikute fantaasiarikkaid kostüüme. Lavakujunduse ja nukkude autor on Marion Undusk. Loe lisa ja vaata galeriid näituse avamiselt siit.

Asukoht: muuseumi aatrium
Avatud muuseumi lahtiolekuaegadel alates 15. novembrist 2019.

Näitus "Rosita Raua väikesed maailmad"

Rosita Raud on lavakujundusi loonud paljudele teatritele nii Eestis kui välismaal. Enne kui dekoratsioon õiges mõõdus ja mahus lavale ehitatakse, tuleb see esitada maketina, 20 või 50 korda väiksemana. Näituse väikesed maailmad on loodud nende makettide elementidest, mis on pandud üksteisega suhtlema, sellesse dialoogi on sekkunud teisedki asjad kunstnikuateljeest ning tulemuseks on fantaasiad, milles kõigi elementide algne kontekst on kaotanud tähtsuse. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi võlvkelder (muuseumi sissepääsutrepist vasakul)
Avatud muuseumi lahtiolekuaegadel

Näitus "Teatripäeva gala maskid ja kostüümid"

27. märtsil 2018 oli NUKU teatris külas kogu eesti teatrirahvas, et tähistada rahvusvahelist teatripäeva ning jagada teatriauhindu. Piduliku gala jaoks valmis vaid ühel õhtul etendatav lavastus, mille võimsad maskid ja kostüümid koos videokatkendite ja fotodega nüüd muuseumis välja pandud on. Loe lisa siit

Asukoht: muuseumi nukusilindrite saal
Avatud muuseumi lahtiolekuaegadel alates 12. juulist 

Näitus "Näitleja garderoob"

Näitleja garderoob on teatris eriline paik. Muuseumi näidisgarderoobi väljapaneku keskmes on praegu näitlejad ning parimad sõbrad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi 2. korrus
Avatud muuseumi lahtiolekuaegadel alates 8. märtsist 2018.