Mina, Sisyphos | NUKU

Tagasi

Mina, Sisyphos

jaga
1 h|Noorele, Täiskasvanule|Kanuti Gild, suur saal

Puppet’s Lab
BULGAARIA

Lavastus „Mina, Sisyphos” vaatleb inimese igavest tagasijõudmist iseenda juurde. Juba antiikajast alates on filosoofid pead murdnud inimkäitumise absurdsuse üle. Millise tee ta ka valiks, kes iganes ta ka püüaks olla, milliseid väljapääse ta ka otsiks – ta jõuab alati tagasi iseenda juurde. Inimelu on ühe ja sama tegevuse kordumine. Spiraalne, muutumatu, etteaimatav. See pidev kordumine paneb meid mõtisklema mitte inimelu mõtte, vaid mõttetuse üle.

2014. aastal Marieta Golomehova ja Veselka Kuncheva asutatud teatri Puppet’s Lab („Nukulabor”) eesmärk on otsida uusi teatrivorme ja -vahendeid. Marieta ja Veselka on koostööd teinud juba üle 15 aasta ning võitnud mitmeid riiklikke ja rahvusvahelisi auhindu.

Sisyphose müüdist inspireeritud lavastus, mis keskendub inimese võitlusele iseendaga ehk sellele, kuidas inimese iga otsinguline rännak jõuab tagasi tema enda juurde. Lavastuses on väga mõjusaid visuaalseid nukulahendusi, mis aitavad lahti mängida inimese identiteedi igavikulisi küsimusi. Monolavastuse näitleja-tantsija teeb meeldejääva soorituse, „žongleerides” mängleva kergusega tantsuteatri, miimi ja nukuteatri vahel. – NuQ Treff festivali kunstiline juht Leino Rei.

Tähelepanu! 

Lavastuses kasutatakse lavatossu.