Laager "Kaheksa ühe hoobiga" | NUKU

Tagasi

Laager "Kaheksa ühe hoobiga"

jaga
4 päeva|Koolilapsele|Muuseum

Järgmised laagrid toimuvad:
● 25.–28. veebruar 2020
● 16.–19. juuni 2020

1.-3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. "Kaheksa ühe hoobiga" laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

PRAKTILINE INFO

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja uuemaid pille, proovime teatrikostüüme ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime üles kõige müstilisemad ja õudsemad kohad, asjad ning elukad.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks ja loeme põnevusjutte.

Eesti Loodusmuuseumi uues programmis tutvume loomade-lindude eluga metsas ja soos, piilume uut nahkhiirte näitust ning mängime põnevat otsimismängu.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame näituseid, hakkame ise kunstnikeks ja katsetame trükkimist.

NUKU muuseumis ärkavad meie asjad ellu ja hakkavad lavaelu elama – olgu selleks siis king, sall, kott või kampsun. Proovime, mis häälega asjad räägivad, mida nad mõtlevad ja mida koos teha oskavad.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.

Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega “Avameelselt Sinu kehast”. Uurime mänguliselt esmaabiga seonduvaid teemasid: kuidas märgata ohtu ja mida teha, kui õnnetus on juhtunud.

Hind 

Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
 1., 2. ja 3. klassi õpilased.

REGISTREERU SIIN

Lisainfo: 
Liis Sein, elk [at] elk.ee, tel 617 7231