Kontserdid NUKU muuseumis | NUKU
Tagasi

Kontserdid NUKU muuseumis

jaga
Noor 12+, Täiskasvanu|Muuseum

Kontserdid NUKU muuseumis – muusika nukkude keskel!

Muusika ja teater ning tänavamuusikud ja nukuteater on ajaloos ikka käsikäes käinud. Lisaks sellele, et muusika on teatri väljendusvahend, on heli- ja teatrikeelel rohkemgi kokkupuutepunkte: elutu nuku äratab näitleja ellu samamoodi nagu muusik äratab ellu noodipaberil kirjas oleva muusika. 

„Ühel hetkel tundus meile, et pillikast liigutas. Selle peale oleks kogu muuseum justkui ärganud: seintele tekkisid imelised varjud ja nukud tõstsid riiulitel pead...”. See juhtus NUKU muuseumis, kui muusikud võtsid enne etendust pillid kastidest välja, et end lahti mängida. Pärast sellist hingematvalt kaunist hetke ei saanud enam teisiti, kui mängida veel. Nii sündisid kontserdid NUKU muuseumis – muusika nukkude keskel.

Kontserdipiletid on müügil NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis hinnaga 12 ja 9 eurot (õpilane, üliõpilane, pensionär).

Eesootavad kontserdid:

Järgmised kontserdid toimuvad juba uuel hooajal. Küll aga musitseerivad Sänni Noormets, Katariin Raska ja The Swingin' Sisters erandkorras NUKUs Muuseumiöö raames 19. mail. Lisainfo ja registreerimine: www.nuku.ee/muuseumiöö 

Toimunud kontserdid

15. november 2017 kell 18 Päri Päri 

Uus loominguline trio Päri Päri  (laulja Maarja Soomre, kitarrist Jaan Varts ja trummar Tanel Ruben) ammutab jõudu pärimusest. Nende laulud ja pillilood omandavad teatrinukkude keskel ellu ärgates uue rüü.​

18. jaanuar 2018 kell 18 Sänni Noormets 

Sänni Noormets on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat õppinud viiuldaja, kes peab lugu traditsioonilisest pillimängust ja laulust. EMTAs omandas Sänni pärimusmuusika magistrantuuris ka heliloomingulisi teadmisi Helena Tulvelt ja Tõnu Kõrvitsalt. Muusikuna kuulub ta rahvusvahelisse koosseisu Estbel ja õpetab viiulit Vanalinna Hariduskolleegiumis Tallinnas.​

4. veebruar kell 15 Katariin Raska Ly ja Kadri Skudra Suits 

Kontsert-mäng „Parmu pill” jutustab lugusid. See on Katariin Raska Ly ja Kadri Skudra Suits esimene koostöö, mis sünnib muuseumikeskkonnas mängitavast parmupillimuusikast ja nukuteatrikunsti abil loodavatest installatsioonidest. Mõlemale autorile meeldivad omal viisil muusika, etenduskunstid ning meediumite kokkumäng.​  Kontsert-mäng toimub koostöös Pärimusmuusika Keskuse korraldatava parmupillifestivaliga. 

19. aprill kell 18 The Swingin' Sisters

The Swingin’ Sisters toob seekord publiku ette eestikeelse kava. 1960ndate Eestis laulsid neli noormeest end pelgalt kolme aasta jooksul paljude eestlaste südametesse. Need olid Arved Haug, Uno Loop, Eri Klas ja Kalju Terasmaa ehk Eesti Raadio Meeskvartett. The Swingin’ Sistersi kava tuumiku moodustavad meeskvarteti säravad, humoorikad ning suurepäraste eestikeelsete tekstidega kergemuusikalaulud. Lauljatarid Maris, Vivi ja Viveli on koos laulnud erinevates projektides ning ansamblites juba üle 6 aasta ning naljatamisi võib öelda, et tegu ongi justkui õdedega.

Made by Wiseman