Klotsiteater | NUKU

Tagasi

Klotsiteater

jaga
30 min|Väikelapsele|Muuseum

KO-KOO-MO
SOOME

Abstraktsed geomeetrilised puuklotsid ärkavad ellu ja viivad publiku rännakule eri maailmadesse, juhtideks nukunäitleja, muusika ja helid.

Roosa Halme loodud klotsiteater on visuaalne skulptuurne nukumäng, kus osatäitjateks kunstnik Kai Ruohoneni disainitud erilised puuklotsid. Oluline roll on etendustes ka muusikal. Hoolikalt valitud ja kujundatud helimaastik muudab tekstita lavastuse mitme meelega tajutavaks kogemuseks.

Nukunäitleja Roosa Halme hämmastas vaatajaid graatsilise klotsimänguga. Erineva kujuga klotse võis näha helikopterina vuhisemas, inimesena tantsimas, mootorrattana mürisemas ja mitmesuguste konstruktsioonidena gravitatsiooni eiramas. Klotsiteatris kasvas mängust maagia. Kõik, nii väikesed lapsed kui ka eakamad, jälgisid mängu pingsalt ja katkematu tähelepanuga. – Satakunnan Kansa

Klotsiteater on sõnadeta skulptuurne nukuteater, mis sobib vaatamiseks kõigile, sõltumata vanusest või keelest. Selle visuaalkunsti kontseptsiooni on loonud nukunäitleja Roosa Halme, kunstnik Kai Ruohonen ja kultuuriprodutsent Annukka Ketola. See koosneb kolmest komponendist: inimkujuline ehituskomplekt, klotsiteater ja mänguvahend. Klotsiteatri põhilisteks füüsilisteks elementideks on puuklotsid, mis ei erine tavapärastest ehitusklotsidest. Nende abil luuakse etendustes ja õpitubades tegelasi, esemeid, konstruktsioone ja maastikke. Puuklotsid on tuttavad ja turvalised baasvormid, mida on lihtne kasutada ja käsitseda. Klotsiteatris puuduvad reeglid ja läbikukkumisoht.