Igatsedes Amelia Earharti | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Igatsedes Amelia Earharti

jaga
1 h 15 min|Noorele, Täiskasvanule|Von Krahli ülemine saal

Nukuteater Kuuma Ankanpoikanen
SOOME

Ära kunagi takista kedagi tegemast seda, mida võimatuks nimetasid.

Kui lendur Amelia Earhart 1937. aastal kadunuks jäi, seisis maailm silmitsi tohutu mõistatuse ja veelgi suurema Amelia Earharti kujulise tühimikuga. „Igatsedes Amelia Earharti” on õhuline, unenäoline ja mõneti humoristlik nukulavastus, mis astub igatsuse ja imetlusega kadunud piloodi jälgedes. Lavastus esitab iseäraliku versiooni sellest, mis võis juhtuda enne ja pärast Amelia Earharti kadumist 1937. aastal, ning maalib ähmase portree tollasest kangelannast ja tema tänapäevasest teisikust Merja Pöyhönenist. Vaprusest ja unistustest kantud „Igatsedes Amelia Earharti” on julge ühenaiseetendus, mis on omaenese piire nihutades saanud üheks säravaimaks näiteks nüüdisaegsest Soome nukuteatrist.

Lavastus on tundeküllane. See on särav, kaunis ja tulevikku vaatav – ilmselt just selline nagu oli Amelia Earhart. – blogi Paljon Melua Teatterista

2008. aastast tegutsev nukuteater Kuuma Ankanpoikanen on üks aktiivsemaid ja tunnustatumaid nukuteatritruppe Soomes. Nii lastele kui ka täiskasvanutele suunatud lavastused katsetavad sageli erinevate kunstivormide vahelisi piire.

Merja Pöyhönen (s 1980) on soome nukuteatri edendaja ja teatri Kuuma Ankanpoikanen üks asutajaist. Nuku- ja füüsilise teatri taustaga Pöyhöneni teatrikeel on nukukeskne, ta on osalenud lavastaja, näitleja ja dramaturgina umbes 20 lavastuses, sealhulgas enamikus Soome nukulavastuste edulugudes. Pöyhönen on pälvinud Soome kriitikute liidu auhinna ning töötab praegu Soome palgalise kunstnikuna.

Amelia Earhart (24.7.1897–2.7.1937?) oli Ameerika piloot ja teerajaja lennunduses. 1937. aastal üritas ta lennata ümber maakera, kuid jäi Vaikse ookeani kohal Howlandi saare lähistel kadunuks.

Tähelepanu! 

Lavastuses kasutatakse lavatossu.